Kombi Kat Kaloriferi


DOĞALGAZ KOMBİ – ŞOFBEN TESİSATI

Evinde en pratik ısınma yöntemi olan doğal gaz ile ısınma sistemi kullanmaya başlayacaklar için en önemli sorunlardan bir tanesi de kombi seçimidir. Sizlere kombi seçimi ile alakalı şekilde detaylı bilgi aktarmadan önce, kombi kurulumu ile ilgili bilgi vermek istiyoruz. Öncelikle Parlak Mühendislik olarak, Konya’da faaliyet gösteren yetkili kombi kurulumu sertifikasına sahip firmalardan biri olduğumuzu belirtmek isteriz. Kombi ve şofben kurulumu, kesinlikle sertifikası ve yetkisi olmayan şahıs ya da kurumlara yaptırılmaması gereken önemli bir işlemdir. Biz bu işlemi tüm yetkilere ve belgelere sahip bir şekilde yapıyoruz. Firmamız bünyesinde görev yapan tüm ekip arkadaşlarımız da işlerinde uzman kişilerdir. Yani profesyonel bir çalışma anlayışını benimseyerek, aynı zamanda tecrübeli bir şekilde kombi kurulumu yapıyoruz. Kombi kurulumu direkt olarak iç doğal gaz tesisatı ile alakalı bir durumdur. Bizden hizmet aldığınız zaman, iç tesisat ve kombi kurulumunu bir arada yapmaktayız. Ancak iç tesisatınız hali hazırda kurulu ise, bizden yalnızca kombi kurulumu için destek istiyorsanız, o konuda da en kaliteli şekilde hizmet vereceğimizi belirtmek isteriz. Yalnızca kombi kurulumu değil, aynı zamanda doğal gaz ile çalışan şofben montajı da yapıyoruz. Hem kombi kurulumunuz için hem de şofben kurulumunuz için en kaliteli hizmet anlayışı ile sizlere yardımcı olmaktayız.

Konya’da doğal gaz tesisatı ve kombi tesisatında resmi kurumlar tarafından yetkilendirilmiş bir şekilde hizmet veren Parlak Mühendislik, sizler için geniş bir marka ağıyla da çalışmaktadır. Firmamız, her zaman müşterlerinin tercihlerine ve görüşlerine önem vermiştir. Şirketimizin çatısı altında kısıtlı marka sunarak, sizleri az sayıda seçeneğe mahkum etmiyoruz. Piyasa’da bulunan pek çok kombi markasının satışını ve montajını yapıyoruz. Böylece, bize en fazla gelir getirebilecek olan az sayıda markaya yer vermek yerine, müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Ayrıca, yine tercihlerine göre farklı çalışma prensiplerine sahip kombi çeşitlerini de ürün skalamızda bulunduruyoruz. Hermetik kombiler, yoğuşmalı kombiler ve bacalı kombilerin satış, kurulum ve montajını yapıyoruz. Bu kombilerin tamamı farklı prensiplerle çalışmaktadır. Birbirlerine göre bazı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Hangi kombi tipini seçeceğinize karar veremiyorsanız, aralarındaki farkları bilmeniz gerekir. Ayrıca, kullanım amacınıza göre de sizin için hangisinin daha avantajlı olacağına karar verebilirsiniz. Seçiminizi kolaylaştırmak ve hangisinin size uygun olduğunu anlamanız için kombi çeşitleri ve bunların özellikleri hakkında sizlere daha detaylı bilgiler aktaralım.

KOMBİ ŞOFBEN ÇEŞİTLERİ

Temel olarak, kombileri 3 farklı çeşit olarak sizlere sunabiliriz. Bunlar; yoğuşmalı kombiler, hermetik kombiler ve bacalı kombilerdir. Aralarında en popüler olanı ve en yeni teknoloji olanı yoğuşmalı kombilerdir. İlk olarak sizlere bu tür kombileri ve çalışma mantığını anlatalım. Yoğuşmalı kombiler, en çok tecih edilen kombi çeşitlerindendir. Bu tür kombilerin verimli şekilde çalışması en önemli özellikleridir. Adının yoğuşmalı olmasının sebebi de su buharının yoğunlaşıp, tekrardan sıcak su haline gelmesiyle birlikte çalışan mekanizmasıdır. Buharın yoğunlaşarak oluşturduğu bir sistemle çalışmasından dolayı da yoğuşmalı kombi denmektedir. Bu sistemde kombiden dışarı gönderilen su buharı, tekrardan ısı enerjisine dönüşebilmektedir. Yani, enerjiyi israf etmek yerine, tekrar kullanılabilen bir sistemdir. Bu da diğer kombilere oranla daha tercih edilebilir bir kombi olduğu anlamına gelmektedir. Hem verimli olmasından dolayı, hem de enerjiyi doğru kullanarak hesaplı bir seçenek olmasından dolayı tercih edilebilir bir sistemdir. Pek çok farklı markanın da yoğuşmalı kombisi bulunur. Parlak Mühendislik, Konya yoğuşmalı kombi montajında tüm belgelere sahip bir yetkili kurulum firmasıdır. Yoğuşmalı kombi markası seçimi, satışı, montajının yanı sıra, yoğuşmalı kombi bakımı ile de sizlere hizmet veriyoruz.

Yoğuşmalı kombilerin dışında, hermetik kombiler ve bacalı kombiler de vardır. İkisi de yoğuşmalı kombilere oranla daha verimsiz bir şekilde çalışırlar. Yukarıda sizlere yoğuşmalı kombilerin, enerjiyi verimli kullandığından ve buharı tekrardan sıcak suya dönüştürerek avantajlı bir ısıtma yaptığından bahsetmiştik. Hermetik ve bacalı kombilerde ise böyle bir sistem bulunmaz. Bu sistemlerde bacadan dışarı atılan gazlarla birlikte su buharı da dışarı gitmektedir. Bu da yoğuşmalı kombide olduğu gibi, buharın tekrar kullanılmasını engeller. Yoğuşmalı kombi seçeneği diğerlerine oranla çok daha tercih edilebilir bir seçenektir. Hermetik kombilerin fiyat olarak yoğuşmalı kombilere oranla daha ucuz olması, bu tür kombilerin satış sebeplerinde ilk sırada gelmektedir. Bacalı kombilere gelecek olursak, bu tür kombiler eski sistemlerdir. Günümüzde çok talep görmeyen seçenekler arasındadır. Bütçe olarak uygun olan herkes yoğuşmalı kombiyi tercih edebilir. Elbette kombi seçerken kullanım alanı ve kullanılacak m2 ölçüsü de önemlidir. Firmamız, müşterilerin kombi tercihleri konusunda tüm kriterleri göz önüne alarak karar vermelerini önermektedir. Konya kombi montaj hizmeti de veren firmamızla iletişime geçerek, hem kombi seçimi konusunda hem de kombi montajı konusunda yardım alabilirsiniz. Firmamız, sizlerin istekleri doğrultusunda Konya şofben montajı hizmeti de vermektedir.

HANGİ KOMBİ MARKASI ?

Teknolojinin gelişmesi ve markalaşmanın artmasıyla birlikte pek çok farklı kombi markası da ortaya çıkmıştır. Kombi satışı ve montajı yapan firmaların birçoğu belli markaların satışını yapmaktadır. Biz Parlak Mühendislik olarak, sizler için pek çok farklı markayı bünyemizde barındırıyoruz. Yani, sizler için objektif olarak hangi kombi markasını seçeceğinizi söyleyebiliriz. Öncelikle yerli markalardan bir tanesi olan Demirdöküm kombi, uzun yıllardır sektörde bulunan ve kombilerin ülkemizde yaygınlaşmasından beri hizmet veren markalardan. Viessman’da piyasada en kaliteli kombi markalarından biri olarak ön plana çıkıyor. Buderus ve Ariston da pek çok kullanıcıdan olumlu geri dönüş alan firmalardan. Bunarla birlikte Eca markası da kullanıcılar tarafından tercih edilen markalardan bir tanesi. Kombi seçerken dikkat edilecek noktalardan biri de evinizin ısı yalıtımlı olup olmadığıdır. Evinizin genişliği ve ısı yalıtımı gibi faktörler, kombi seçimini direkt olarak etkilemektedir. Her markanın birçok farklı modeli vardır. Marka marka farklar olmakla birlikte, markaların modelleri arasında da verimlilik ve fiyat farkları bulunur. Konya’da faaliyet gösteren Parlak Mühendislik, saydığımız markaların tamamında satış, montaj ve bakım desteği vermektedir.

BİREYSEL KAT KALORİFERİ

Bu sistem çalışma mantığı olarak merkezi ısıtma sistemi ile benzer olsa da, ondan farklı olarak her kullanıcının dairesini bireysel şekilde ısıtmasını sağlar. Sistem apartman dairelerine kurulabildiği gibi, müstakil evler için de uygulanabilmektedir. Özellikle de doğal gazlı kombilerin popüler olmasından sonra, kat kaloriferlerinin eski popülaritesi kalmamıştır. Fazla yer kaplaması ve kullanıcılar arasında kombi kadar bilgi sahibi olunmaması, bu sistemin kombiye oranla çok daha az tercih edilmesine sebep olmuştur. Isınma ihtiyacının yanı sıra, sıcak su ihtiyacını da bu sistemle karşılamak mümkündür. Yakıt olarak ise doğal gaz kullanılabilmesine karşın çok tercih edilmez. Bunun yerine daha çok odun ve kömür gibi yakıtlar tercih edilmektedir. Günümüzde pek tutulmasa da biz Parlak Mühendislik olarak, Konya kat kaloriferi montajı hizmeti de vermekteyiz. Kullanıcıların tercihlerine göre ürün seçiminde ve bakımında da sizlere yardımcı olmaktayız.

MERKEZİ ISITMA SİSTEMİ

Merkezi ısıtma sistemi, binalarda kullanıcıların bireysel ısınma tercihleri yerine merkezi bir sistemden ısınarak faturayı ortak ödemeleri, ya da pay ölçer sistemlerle her dairenin ısındığı oranda fatura ödemesiyle çalışan sistemlerdir. Halen popüler bir ısınma seçeneği olan merkezi ısıtma sistemleri, pek çok apartmanda kullanılmaktadır. Dairelerin tüm ısınma ihtiyaçları için kullanılan bir sistemdir. Daha önceleri kömürle çalışan bir sistem halindeyken, doğal gazın yaygınlaşması ile birlikte doğal gazlı merkezi ısıtma sistemleri de popüler bir hale gelmiştir. Merkezi ısıtma sisteminin kullanılmasının temel amacı, enerji ve faturadan tasarruf etmektir. Yani temel tercih edilme sebebi, bireysel olarak kullanılam ısınma sistemlerine oranla daha avantajlı bir ısıtma yapmasıdır. Firmamız Konya merkezi ısıtma sistemi montajı hizmeti de vermektedir. Konya’da bu alanda yetkili firmalardan biri konumundayız. Sistemin montajı ve bakımının yanı sıra, sizler için teknik destek de sağlamaktayız.


Hizmetlerimiz;
- Kombi Petek Montajı 
- Kombi yerden ısıtma sistemi
- Doğalgazlı şofben montajı 
- Merkezi Isıtma Sistemleri


Konya Şofben montajı - Konya Kombi montajı - konya kombi tesisatı - konya şofben tesisatı - Demirdöküm kombi - demirdöküm şofben - Eca kombi - Eca Şofben - Konya yerden ısıtma - Konya zeminden ısıtma - Konya radyatör montajı - Konya doğalgazkı kombi - Konya doğalgazlı şofben - Konya taksitli kombi - Konya taksitli şofben - Konya Merkezi ısıtma - Konya kaskat sistemleri - 


Referanslarımız